Dahua

1200px-Dahua

Dahua Technology je přední světový poskytovatel řešení a služeb AIoT zaměřený na video. Dahua Technology se svou podnikovou strategií „Dahua Think#“ zaměřuje na dvě hlavní oblasti podnikání: City a Enterprise. Společnost pevně posiluje své technologické strategie, které zahrnují platformy digitální inteligence AloT a IoT, komplexně podporuje modernizaci digitální inteligence měst a podniků na základě potřeb zákazníků a vytváří větší hodnotu pro digitálně inteligentní transformaci různých průmyslových odvětví.

 

Společnost má více než 23 000 zaměstnanců, z nichž přes 50 % tvoří technici výzkumu a vývoje. Společnost se zavázala k technologickým inovacím a každoročně investuje přibližně 10 % svých tržeb do výzkumu a vývoje. Založila Advanced Technology Institute, Big Data Institute, Central Research Institute, Cybersecurity Institute a Smart City Institute. S hloubkovými poznatky a uspořádáním AIoT společnost pokračuje ve zkoumání vznikajících příležitostí a rozšiřuje své inovativní podnikání včetně Imou, iRAYPLE, Pixfra, Waythcan, Wisualarm, Dahua Memory atd.

 

Obrázek 11.06.2024 v 15.54

*Zdroj: Omdia 2021 Video Surveillance Analytics Market Share Database

 

S globální marketingovou a servisní sítí Dahua Technology založila více než 200 čínských poboček a také 67 zámořských dceřiných společností, poboček a zastoupení pokrývajících Asii, Severní Ameriku, Jižní Ameriku, Evropu, Afriku, Oceánii a další regiony, aby zákazníkům poskytla rychlé a vysoce kvalitní služby.

 

S posláním „umožnit bezpečnější společnost a chytřejší život“ se Dahua Technology bude držet své základní hodnoty orientace na zákazníka s cílem poskytovat trhu vynikající kvalitu a služby, vytvářet vyšší hodnotu pro zákazníky a vyvíjet trvalé úsilí. vybudovat bezpečnou, inteligentní, pohodlnou a efektivní společnost.

Kde stáhnout aktuální software pro produkty Dahua?

Několik užitečných aplikací nabízí Dahua i online zde. Např. užitečné nástroje pro volbu správného objektivu, kapacitu HDD a další.

Aplikace pro telefony:

Nejuniverzálnější aplikace je DMSS je zdarma dostupná aplikace pro Android i iOS. Můžete s ní ovládat všechny zařízení značky Dahua.

Dále je k dispozici aplikace DMSS HD, která je určena pro tablety Android a pro iPad.

Pro řadu jednodušších kamer (typicky domácí plastové kamery a WiFi kamery) lze použít aplikaci Imou. Existuje pro Android, iOS a i pro Windows. Oproti DMSS aplikaci má méně funkcí, nepodporuje videovrátné, ale je jednodušší na ovládání. Hodí se tedy pro domácí uživatele.

 

Software pro PC:

Nejnovější software Dahua je najdete na oficiálních stránkách Dahua nebo případně na Dahua Wiki.

 

Seznam Software:

 

SmartPSS Lite

- Nástupce SmartPSS. Dohledový SW pro veškeré kamerové a přístupové systémy Dahua.

- ideální pro malé projekty nebo domácí uživatele. Zatím existuje jen verze pro Windows.

Ke stažení zde.

 Unknown-2

 

 

SmartPSS

- Starší dohledový SW pro veškeré kamerové a přístupové systémy Dahua.
- Již nenajdete v Toolboxu. SmartPSS pro Mac, Windows 10 a starší verze vč. CZ manuálu 

U SmartPSS pro Mac je nutné povolit instalaci z neověřených zdrojů, viz návod např. zde: https://jablickar.cz/jak-na-macu-instalovat-aplikace-z-neoverenych-zdroju/

Vývoj SmartPSS je prakticky ukončen. Pro platformu Windows doporučujeme přejít na DSS Express nebo jednoduší SmartPSS Lite.


Unknown-3

 

DSS Express (Digital Surveillance System) (plus)

- Výkonnější SW ve srovnání se SmartPSS Lite. Nabízí více funkcí a nově architekturu klient-server. Nejdříve naistalujete serverovou část a poté klientskou aplikaci. Klient může být nainstalovaný na stejném PC jako server, ale i na jiném PC ve stejné síti. DSS Express umožňuje až 10 připojených klientů zdarma. Dále podporuje GPU akceleraci, které odlehčí zátěží CPU.

- Dohledový SW pro veškeré kamerové systémy, videovrátné a přístupové systémy Dahua, ale i dalších značek např. Uniview (podpora ONVIF protokolu).

- Odkaz na stažení DSS Express vč. manuálu najdete pod popisem produktu nebo na stránkách výrobce. Návod na instalaci např. na Dahua Wiki.

- DSS Express lze rozšířit na placenou verzi Plus, cena se odvíjí od počtu video kanálů, analytik a počtu klientů.

Unknown-4

 

DSS Pro (Digital Surveillance System)

DSS Pro je komplexní, flexibilní, vysoce škálovatelný software pro kamerové, přístupové a videovrátné systémy. DSS Pro zajišťuje centrální řízení, sdílení informací, kontrolu všech prvků v systému. Poskytuje správu oprávnění uživatelů, správu zařízení, správa alarmů, centrálního úložiště, video stěny, map a dalších pokročilých funkcí. Více o DSS Pro a srovnání s DSS Express, jeho stažení najdete zde.

 

Software lze koupit buď samostatně (cena se odvíjí od počtu video kanálů a požadovaných funkcí) nebo vč. HW - škálovatelného serveru DELL.

 imggallery-2 

Config tool pro vyhledávaní a upgrade kamer, NVR, videovrátných a přístupových systémů

- Hledání zařízení v síti, upgrade firmware
- Změna IP, času, restart zařízení, tovární nastavení, změna hesla
- Lze uložit template, který pak můžete aplikovat na další zařízení
- IP kamery umožňují i základní nastavení obrazu

Ke stažení zde.

Pokud během spuštění narazíte na problém chybějící knihovny Msvcp100.dll, tak doinstalujte Microsoft Visual C++ 2010 Service Pack 1 Redistributable.

 Unknown-5

Remote playback tool

- Vzdálené přehrávání záznamů z jakéhokoliv DVR/NVR

- Snadný export vybraných záznamů do DAV formátu

 Unknown-6

Smart Player

- Přehrávání DAV, AVI i dalších formátů
- Synchronní přehrávání více videí najednou
- Fish eye korekce
- Konverze do AVI (lze použít i Convert Tool)

 

Unknown-7

Disk Manager

- Pro přímé připojení disku z DVR k počítači s Windows
- Rychlé stahování všech souboru jedním klikem

 

Unknown-8

Disk Calculator

- Výpočet potřebné diskové kapacity v DVR

Unknown-9


Camera Calculator

- Přepočet ohniskové vzdálenosti na šířku záběru

Unknown-10